قرنیز

همانطور که می دانید قرنیز به نوار یا باندی است که در محل تلاقی کف با دیوار نصب می شود.

از انواع قرنیز دیوار می توان به مدل های سنگی یا سرامیکی، چوبی، ام دی اف MDF و یا پی وی سی اشاره کرد که همگی پرطرفدار و پرکاربرد هستند.

قرنیزها علاوه بر بحث کارایی و پوشاندن درزهای انتهای کفپوش، محیط داخلی خانه را چه در سالن های بزرگ و چه در اتاق های کوچک، بسیار زیبا و مرتب نشان می دهد.

البته نصب قرنیز ضروری نیست اما واقعا نبود آن در خانه یک جور کمبود بنظر می رسد.

حال که به پایان تعطیلات تابستانی رسیده ایم، مکان های زیادی از خانه به توجه نیاز خواهند داشت.

قرنیز پایین دیوار یکی از مکان هایی است که اغلب توسط خانه دارها نادیده گرفته می شود، این قسمت هم درست مانند هر قسمت دیگری نیاز به تمیز کاری دارد و حتی الویت آن از باقی مکان ها بالاتر است.

از آنجایی که قرنیزها نزدیک به کف زمین و محل رفت و آمد قرار دارند معمولا هر چیز ی که روی زمین بیافتد مثلا غذا، چسب یا رنگ و … اثر آنها به صورت ضربه یا لک روی قرنیز بجا می ماند که به مرور زمان ظاهر آنها را کهنه و قدیمی نشان می دهد.

در این پست پس از مشاهده انواع قرنیز دیوار با راهکارهایی برای تمیز کردن قرنیز آشنا خواهید شد که خیلی راحت و سریع انجام شدنی است.

انواع قرنیز دیوار دارای اندازه بندی استاندارد هستند که تقریبا بین همه مدل ها یکسان است. مثلا قرنیز از لحاظ ارتفاعی در دو سایز ۷ و ۹ سانتی متری موجود هستند ولی قرنیز های سنگی ممکن است تا ۱۰ سانتی متر هم ارتفاع داشته باشند. از لحاظ طولی نیز اندازه ها متفاوت است، برخی مدل ها ۲۸۰ سانتی و برخی مدل ها تا ۳۶۶ سانتی متر هم طول دارند. اما ضخامت قرنیز ها همیشه از ۱۶ میلی متر به پایین است. به عبارت دیگر ضخیم ترین قرنیزی که می توانید خریداری کنید ۱۶ میلی متر ضخامت خواهد داشت.

 

 

 

مطالب مرتبط