نما و محوطه

ایوان در خانه های قدیمی ایرانی، بخشی بسیار مهم و پر استفاده بویژه در تابستان ها بوده است. در حال حاضر نیز در خانه های قدیمی تر که محوطه ی حیاط دارند ایوان می تواند بسیار کاربردی باشد.

در روزگاری که در شهرهای بزرگ مردم زندگی آپارتمانی را تجربه می کنند، داشتن یک ایوان که بتوان در تابستان ها در آن چای عصرانه نوشید و یا صبحانه خورد و در زمستان ها به تماشای برف نشست، بسیار دلنشین به نظر می رسد.

اگر شما نیز یک خانه ی قدیمی دارید که فضای حیاط و ایوان دارد و یا ویلایی دارید که می توان از ایوان آن استفاده نمود، وقت را مغتنم بشمارید و از ایوان خانه ی خود به بهترین نحو استفاده نمایید!

ما قصد داریم در این بخش برای شما ایده هایی را مطرح کنیم تا چطور خودتان با سلیقه و خلاقیت خودتان، دکوراسیون ایوان خانه تان را دلنشین تر نمایید و یا اگر از ایوان استفاده نمی کنید، این بخش از خانه را احیا کنید و از آن لدت کامل را ببرید.

لذت های زندگی چندان دور نیستند و ما بشدت معتقدیم برای لذت بردن از زندگی نیاز به صرف هزینه ی های گزاف نیست!

دکوراسیون ایوان شاید یک بخش تعریف نشده در دکوراسیون داخلی باشد و ما قصد داریم آن را مطرح کنیم و به ایوان خانه ی شما رنگ و رونقی دوباره ببخشیم. دکوراسیون ایوان را می توان دکوراسیون خارجی دانست.

برای اینکه ایوان را دکور کنید، در درجه ی اول به این نکته توجه کنید که شما قرار است در این فضا لذت ببرید.

پس هر چیزی که می تواند برای شما لذت بخش باشد به ایوان بیاورید. اگر به مدل خاصی از تخت یا صندلی علاقه مندید آن را درست کنید و یا با صرف هزینه ی اندک آن را بخرید.

عنصر دیگری که می تواند به جذابیت ایوان کمک کنند، چراغ است.

چراغ های آویز که کمی حس و حال داشته باشند می توانند به ایوان زیبایی خاصی ببخشند. پهن کردن یک فرش یا چیزی شبیه فرش که مطابق سلیقه ی شماست، هم گزینه ی مناسبی است.

مطالب مرتبط